درباره ما | کانون هنر شیعی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

هنر، زبان دل است و آن روی سکه‌ی دانش و اندیشه. پیامبر هنر از حرای ایمان به میان مردم آمد تا از ایوان افلاک، خاکیان را گرما و روشنا بخشد. هنر، عشق‌ورزی چشم و دست و قلم با صفحه‌ی احساس است. جامه‌ی هنر بر تن هر اندیشه راست نمی‌آید. آنگاه که نظر به آسمان است و دل در گرو عشق و ایمان، غنچه‌ی هنر می‌شکفد و باغ جان را آشیانه‌ی بهاران می‌کند.

و هنر شیعی، هنرمندی دل‌های گرم و سرهای پرشور است در محراب عهد ازل؛ آنجا که از ما عاشقی خواستند و ما قصیده‌ی «قالوا بلی» را سرودیم. سپس هر روز، روزنه‌ای گشودیم و هر شب، آوایی سر دادیم تا همدیگر را یافتیم و در حلقه‌ی انس و وفا نشستیم. آن حلقه‌ی مهر و مرام را «کانون هنر شیعی» نامیدیم، تا همچنان که روز عمر را زیر سایه‌ی خورشید نبوت می‌گذاریم، عصر زندگانی را به نور مهتاب ولایت، روشن کنیم.

باری؛ «کانون هنر شیعی»، آشیانه‌ای است برای هنرمندی دل‌های پاک و دست‌های سزاوار. سال 1391 بود که در شهر مقدس قم گرد هم آمدیم و تولدی دوباره یافتیم. «توسعه‌ی آفرینش‌های هنری با طعم دین و ایمان»، انگیزه‌ی نخست بود و سپس «تولید آثار فاخر هنر دینی و انقلابی» و نیز «کشف و پرورش استعدادهای پنهان». در کارنامه‌ی «کانون هنر شیعی» سطرهایی همچون شناسایی، گردآوری، بازسازی، تولید، معرفی و نشر آثار هنر شیعی در دوره‌های مختلف تاریخی و مکاتب هنری از دیرباز تا امروز در رشته‌های تجسمی و نیز تولید چند صد اثر نفیس هنری با رنگ‌وبوی قرآنی و ولایی، می‌درخشد.

اهداف و آرمان‌های کانون هنر شیعی، به‌اختصار چنین است:  
1. راه‌اندازی آرشیوی غنی و پربار برای آثار هنری قدیم و معاصر؛ 
2. ارتباط‌گیری با هنرمندان متعهد و معرفی شایسته‌ی آنان به جامعه‌ی هنری و هنردوستان؛
3. اموزش مجازی هنرجویان؛ 
4. پژوهش در حوزه‌های مختلف هنر دینی و هنر انقلاب؛
5. برگزاری گردهمایی‌های مستمر و نیز زمینه‌سازی برای حضور هنرمندان در کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌های معتبر؛
6. زمینه‌سازی برای مشارکت فعال هنرمندان در تولید آثار هنری؛
7. همکاری و هم‌اندیشی با هنرمندان اهل سنت و پیروان ادیان آسمانی، در ایران و کشورهای دیگر؛
8. گسترش و غنی‌سازی هنر انقلاب، دفاع مقدس و بیداری اسلامی.

بخش‌های گوناگون کانون:
1. حلقه‌ی گرافیک؛
2. حلقه‌ی خوشنویسی؛
3. حلقه‌ی تصویرسازی؛
4. حلقه‌ی عکاسی؛ 
5. حلقه‌ی بازسازی آثار فاخر هنر شیعی؛ 
6. تولید و فروش محصولات؛
7. گروه داوری انتخاب آثار سایت؛
8. گروه برگزاری کارگاه و کلاس‌های آموزشی؛
9. گروه تولید محتوای دینی؛ 
10 روابط عمومی؛
11. گروه انیمیشن؛ 
12 گروه چاپ و انتشارات؛

چشم امید داریم به عنایات حضرت دوست که همچنان یاری‌گر ما در این سلوک عاشقانه باشد.

 

کانون هنر شیعی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
شما می‌توانید برای آگاهی از اخبار و اطلاعیه‌ها، صفحات رسمی کانون هنر شیعی را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.
فروشگاه آنلاین کانون هنر شیعی
خرید رضایت بخش محصولات فاخر فرهنگی هنری در فضای اینترنتی را رکن اصلی فعالیت‌های خود قرار داده است. همه‌ی هنر دوستان می‌توانند محصولات متنوع فرهنگی هنری را به صورت آنلاین خریداری کنند و به آسانی تحویل بگیرند. کانون هنر شیعی سعی دارد با پیاده سازی روش‌های پرداخت متنوع امکان خرید آنلاین را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده فراهم کند. این فروشگاه با شرایط خرید متنوع و تحویل مناسب کالا، تجربه خرید اینترنتی با کیفیت و معتبرترین محصولات هنری را به سادگی برای شما فراهم می سازد. فروشگاه اینترنتی کانون هنر شیعی، به شما کمک خواهد کرد با خرید محصولات زیبا و اصیل هنر اسلامی ایرانی، به سادگی زیبایی محیط زندگی خود را با هر سلیقه‌ای فراهم کنید.
تمامی محصولات و خدمات دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.